17 ilde DEAŞ’a ‘Bozdoğan’ darbesi: 51 şüpheli yakalandı

Son dakika… Güvenlik güçlerimizin terör örgütlerine yönelik operasyonları devam ediyor. Bu kapsamda; 17 ilde DEAŞ terör örgütüne yönelik olarak ‘BOZDOĞAN-7’ operasyonları gerçekleştirildi. 

Düzenlenen operasyonlarda toplam 51 şüpheli yakalandı.

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya sosyal medya hesabından yaptığı açıklama ile operasyonun detaylarını paylaşarak, bilgi verdi.

17 İLDE OPERASYON

Emniyet Genel Müdürlüğü İstihbarat Başkanlığı ve Terörle Mücadele Daire Başkanlığı koordinesinde; İl Emniyet Müdürlüklerince Adana, Adıyaman, Afyonkarahisar, Amasya, Antalya, Balıkesir, Çorum, Düzce, Eskişehir, Gaziantep, İstanbul, Kırşehir, Kocaeli, Konya, Manisa, Yozgat ve Yalova’da operasyonlar düzenlendi.

Yerlikaya, Adana’da DEAŞ terör örgütü içerisinde faaliyet yürüten 3, Adıyaman’da 2, Afyonkarahisar’da 2, Amasya’da 1, Antalya’da 1,Balıkesir’de 4,  Çorum’da 3, Düzce’de 4, Eskişehir’de 4, Gaziantep’te 1, İstanbul’da 12, Kırşehir’de 1, Kocaeli’de 3, Konya’da 1, Manisa’da 6, Yozgat’ta 2, Yalova’da 1 şüphelinin yakalandığını açıkladı.

TERÖRLE MÜCADELEDE KARARLILIK MESAJI

Bakan Yerlikaya, operasyona katılan polisleri tebrik ederek; “Milletimizin huzuru, birlik ve beraberliği için son terörist etkisiz hale getirilinceye kadar mücadelemiz sizlerin duası ve desteğiyle kararlılıkla devam edecek” ifadelerini kullandı.

KAYNAK: HABER7

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x