İmamoğlu 2019’daki kırık sandalyeyi hatırlattı: Amaçları beni yıldırmak…

İstanbul Çatalca’da seçmene seslenen İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun hedefinde tüm gücünü İstanbul seçimleri için seferber eden Cumhurbaşkanı Erdoğan vardı.

İstanbul’un sorunlarını konuşmak için Cumhurbaşkanlığı makamından 5 yıl boyunca defalarca randevu talep ettiğini ancak hiç birine yanıt alamadığını kaydeden İmamoğlu ayrımcılığa uğradık dedi.

İmamoğlu belediye başkanı seçildikten sonra Erdoğan’la tek buluşmalarında ise sandalyesinin kırıldığını söyledi.

“NE HİKMETSE BİR TEK BENİM SANDALYEN KIRILDI”

Eylül 2019’da Cumhurbaşkanlığı Saray’ında 30 büyükşehir belediye başkanı ile Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın buluştuğu toplantıyı hatırlatan İmamoğlu “Ne hikmetse herkesin adının yazdığı o sandalyelerden bir tek benim oturduğum kırıldı. Allahtan sporcuyum da hem kalktım yerden. Sayın Erdoğan da ‘bak sandalyeyi kırdın bu israftır’ demişti. Ben de o zaman ona ‘ikinci oturmamda daha sağlam oturuyorum’ demiştim” diye konuştu.

“ASLA YILMADIM AMA YILDIRIRIM”

İmamoğlu sözlerini şöyle sürdürdü:

Bu tabi işin esprisi ama gerçek 16 milyon kişinin belediye başkanına yanıt vermemek, randevu vermemek. Bu nasıl bir kibir? Onlar zannetti ki İmamoğlun’u yok sayarsak imamoğlu’nun işlerine engel olursak o da siner bir kenara oturup yerine sinecek bir dahaki seçime de istanbul’u kolayca alırız sandılar. Pışııık. Biz öyle pes eder miyiz, mümkün mü? Ben hayatımda bir şeyi asla yapmadım; yılmadım ama yıldırırım…

NE OLMUŞTU?

2019 yerel seçimlerinin ardından Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan Cumhurbaşkanlığı Saray’ında 30 büyükşehiriin belediye başkanı ile bir toplantı düzenledi.

Saray’daki o toplantıda ilginç bir olay da yaşandı. Cumhurbaşkanı Erdoğan salona girerken tüm belediye başkanları daha önceden hazırlanmış üzerlerinde isimlerinin yazılı olduğu sandalyelerden ayağa kalktı.

Erdoğan’dan sonra yerlerine oturan başkanlardan Ekrem imamoğlu’nun oturduğu sandalyenin ayağı kırıldı ve İmamoğlu yere düştü.

Gülüşmeler arasında Erdoğan girdi devreye “Biz bir şey yapmadık sen sandalyeyi kırdın. Parasını ödemen lazım bakın bu israfa girer.” dedi.

Gülüşmelerden sonra İmamoğlu yeni getirilen sandalyeye otururken bu sözlere “ikinci kez oturduğumda daha sağlam oturuyorum” diye yanıt verdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x